Kimia

Pertanyaan

Setiap suhu naik 10°c mengakibatkan laju reaksi 3 kali lebih cepat. Apabila suhu 35°c reaksi kelajuan dengan kecepatan 10mol/L det. Maka tentukan laju reaksi pada suhu 75°c?

2 Jawaban

  • v = 3^DT/10 .v0
    v = 3^40/10 .vo
    v = 3^4.10
    v = 810
  • 75° - 35° = 40°
    maka laju reaksi = 3 x 4 = 12 kali
    kecepatan awal 10 mol / L det
    maka laju reaksi pada suhu 75° adalah
    10 x 12 = 120 mol / L det

    smoga membantu
    maaf bila salah

Pertanyaan Lainnya